Kocaeli Isı Yalıtımı

Kocaeli Isı Yalıtımı | Kocaeli TadilatTüketimdeki ısı artışıyla birlikte, doğalgaz ve hammadde kaynakları yakın zamanda tükenme ihtimali var. Azalan kaynaklar, ortalamanın üzerinde fiyat artışları ile sonuçlanacaktır. Tüm bunların yanı sıra çevre dengesi bozulacaktır.

Artan enerji maliyetleri ve çevrenin korunmasına yönelik acil sorunlar sebebiyle, binalarımızın enerji tasarruflu yapısı ve uygun tasarımı öncelik kazanmıştır. Binaların ideal yöneliminin ve binaların işlevsel düzeninin yanı sıra sürekli termik kılıfın tasarımı, uygun yalıtım malzemesinin seçimi ve kalınlığı da önemli bir rol oynamaktadır.

Isı Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

Isı yalıtımı, diğer bina elemanlarını hava koşullarından korurken daha düşük ısıtma yakıtı tüketimine ve dolayısıyla çevremizin korunmasına büyük ölçüde katkıda bulunur.

  • Isıtma maliyetini azaltmak: Yapılan hesaplamalar, bir binayı ısıtmak için gereken enerjinin % 45-60’ının uygun ısı yalıtımı uygulanarak kurtarılabilir.
  • Termal konforda yaşamak: Termal konfor hissi, mekândaki hava sıcaklığına ve çevresindeki yüzeylerin sıcaklığına bağlıdır.
  • Yapı elemanlarında yoğuşmanın önlenmesi: Isı yalıtımı olmayan binalarda genellikle duvarlarda yoğuşma görülür. Bu görüntü, soğuk duvar yüzeylerine temas eden buhar yoğunlaştığında belirginleşir. Bunun bir sonucu olarak, yüzeyde dökülme nedeniyle üzerine toz parçacıkları bulunan küf belirtileri olan duvarlarda görünen gri lekelerdir. Duvarların dış ısı yalıtımı ile binadaki sıcaklık kritik yoğuşma noktasının altına düşmediğinden bu durum tamamen önlenir.
  • Yapı elemanlarında nem varlığını azaltma imkânı: Yapı elemanlarından çevreye yayılan nemi gözlemleyebilirsiniz. Bir duvar yalıtılmadığı ve bu sebeple soğuk olmadığı zaman, buharı iç kısmında sıvılaştırabilir ve bu da toplam kuvvetinde ciddi hasara sebep olabilir. Dış ısı yalıtımı bu olguya karşı uygun koruyucu önlemdir.
  • Yapı malzemelerini yoğun termal strese karşı korunması: Isı yalıtımı, dış yapı elemanlarını ısıl gerilmelerden koruyarak kaplamalarında çatlak oluşma ihtimalini azaltır.
  • Isıtma veya iklimlendirme için düşük maliyet: Bir binanın ısıtma sisteminin tasarımı, çevreye verilen kayıpların üstesinden gelmeyi ve sakinlerin arzu ettiği sabit bir sıcaklığı korumayı amaçlar. Isı yalıtımı, ısı kayıpları da oldukça küçük olduğundan, daha küçük, daha verimli ve daha ucuz bir ısıtma sisteminin kullanılmasını sağlar.
  • Çevresel koruma: Bir binaya ısı yalıtımı uygulamak, enerji tüketiminde ve buna bağlı olarak yakıt tüketiminde önemli tasarruf sağlar. Daha az yakıtın gerekli olması çevre için daha az kirliliğe yol açmaktadır. Yalıtılmış bir binanın ısıtılması için salınan CO2 gazlarının, yalıtılmamış bir binadan yayılanlardan % 45 daha az olduğu hesaplanmıştır.
  • Kocaeli Isı Yalıtımı olarak binalarınıza ve işyerlerinize ısı yalıtım sistemleri kuralım. Özellikle yeni yapılan binalarda ısı yalıtımında sizin çözüm ortağınız olalım.