Kocaeli Alçıpan

Alçıpen nedir?

Kocaeli Alçıpan | Kocaeli TadilatAlçıpen, dünyanın en yaygın kullanılan yapı malzemelerinden biridir. Günümüzde çoğu evde ve ticari binada iç duvar ve tavan kaplaması olarak kullanılmaktadır. Küresel popülaritesine rağmen, şaşırtıcı şekilde yanlış anlaşılan bir üründür.

İç duvar malzemelerinin en yaygın biçimlerinden ikisi sıva ve alçıpendir. Kireç bazlı sıvalara alternatif olarak, alçı bazlı sıvaların daha hızlı kuruma sürelerinden dolayı da ayrıca tercih edilir. Teknoloji geliştikçe, alçıpen daha dayanıklı ve hazır hale geldi. Ürün, günümüz evlerinde iç duvarların çoğunu kapsıyor.

Alçıpen nedir? Hangi Malzemelerden Oluşur?

Alçıpen parçaları; alçı çekirdek ve ön kâğıt, alçı levha, iki kâğıt tabakası arasında sertleştirilmiş bir alçı göbekten oluşur.

Ön kâğıdı, sıva katının (yağsız) yapışmasına yardımcı olmak için alçı kristallerle emprenye edilmiş güçlü, pürüzsüz, bitmiş bir kâğıttır, tersi ise daha sert bir kâğıt ile kaplanmıştır.

Kocaeli Alçıpen olarak; Asma tavan, Modern asma tavan, salon asma tavan, oturma odası asma tavan ve şık alçı tavan modellerimiz mevcuttur.

Kocaeli Alçıpen olarak her türlü alçıpen işlerinizi itinayla yapmaktayız. Ev, işyeri, yazlık gibi her türlü bina ve bina içi dekorasyonlarda uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Alçıpen Çeşitleri Nelerdir?

Standart alçıpen yangına dayanıklıdır ve çok iyi ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahiptir. Islak alanlarda kullanım için uygun değildir, ancak daha iyi akustik veya termal performans için diğer alçıpen ürünleri de vardır.

  • Evlerde ve sinema sistemlerinde kullanım için gürültülü alanlarda, ses yalıtımı sağlamak için akustik alçıpen.
  • Yangına dayanıklı alçıpen.
  • Kavisli yüzeylerde kullanım için esnek alçıpen.
  • Mutfaklar, banyolar, ıslak alanlarda kullanım için suya dayanıklı alçıpen.