Kocaeli Alçı

Kocaeli Alçı | Kocaeli TadilatHem alçıpen hem de sıva sağlam, uzun ömürlü duvar kaplamaları oluşturur. Alçı bir üst duvar cilası olarak da kabul edilir. Sıvama çoğu insanın uzmanlara bırakmayı tercih ettiği uzman bir iştir.

Alçı, kuruyunca sertleşen duvarları, tavanları ve bölmeleri kaplamak için kullanılan, macunsu bir bileşimdir. Sıvama, en eski yapı tekniklerinden biridir. İnsanlığın ilk dönemlerinde, kamış veya fidan barınaklarını çamurla sıvalı olduklarını, böylelikle haşarat ve sert hava şartlarına karşı daha dayanıklı yapılar yapmışlardır. Zaman içinde daha kalıcı ve görülebilir malzemeler çamurun yerini aldı. En eski sıva ürününün bir kısmı, modern zamanlarda kullanılana benzer bir kaliteye sahiptir. Mısır Piramitleri, en az 4000 yıl önce yapılan ve hala sert ve dayanıklı olan alçı içermektedir. O zaman sıvanın asıl aletleri günümüzde kullanılanlar gibi tasarım ve kullanımdaydı.

Duvarı sıvamak, beceri ve sabır işidir. Tüm zor işlerde olduğu gibi, tamamlandıktan sonra memnuniyet duygusu çok büyük olur. Duvarlarınıza profesyonel bir görünüm kazandırmak, şık bir ev dekoru elde etmede temel ilk adımdır.

Kocaeli Alçı olarak en ekonomik şartlarda hizmet vermekteyiz. Bize danışmadan karar vermeyiniz. Yaptığımız işlerimiz referansımızdır.